وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تاکید فرانسوا اولاند بر آمادگی پاریس جهت میزبانی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴

 نظرها
تاکید فرانسوا اولاند بر آمادگی پاریس جهت میزبانی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاریس در تلاش است تا میزبانی بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۴ را دریافت کند.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در جریان دیدار روز یکشنبه با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه، برنامه ارائه شده برای میزبانی پاریس را مناسب با اولویت های تعیین شده توصیف کرد.

اولاند نیز ضمن تاکید بر تعهد کامل دولت فرانسه جهت حمایت از میزبانی پاریس گفت: «فرانسه توانایی میزبانی از رویدادهای بزرگ را دارد و این را در رقابت های یورو ۲۰۱۶ به خوبی نشان داد. ما فهرستی از چهل رویداد بزرگ ورزشی در سطح قهرمانی جهان و اروپا تهیه کرده ایم که فرانسه طی سالهای اخیر از آنها میزبانی کرده است. ما نه تنها از مهارت و فن آوری لازم برای برگزاری رویدادهای بزرگ برخورداریم بلکه تجربه بالایی نیز در تضمین بعد امنیتی رویدادها کسب کرده ایم.»

جدا از پاریس، شهرهای لس آنجلس و بوداپست نیز برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۴ نامزد شده اند. میزبان این بازیها قرار است روز سیزدهم سپتامبر ۲۰۱۷ از سوی کمیته بین المللی المپیک معرفی شود.