خبر فوری

فشار شدید برروی بانکهای اروپایی، حذف مشاغل در بانک آی ان جی

 نظرها
فشار شدید برروی بانکهای اروپایی، حذف مشاغل در بانک آی ان جی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بانک هلندی آی ان جی یک برنامه وسیع تجدیدساختار را در دست اجرا دارد. حذف مشاغل تا رقم ۷ هزار پست و صرفه جویی اقتصادی معادل ۹۰۰ میلیون یورو در سال جزییات این برنامه را تشکیل می دهند.

بیشترین حذف مشاغل در بلژیک و هلند خواهد بود. ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از نیروی کار این بانک در هلند و ۳ هزار نفر در بلژیک حذف خواهند شد.

از سوی دیگر آی ان جی در نظر دارد حجم سرمایه گذاریهای خود را طی ۵ سال آینده را به رقم ۸۰۰ میلیون یورو برساند.

جاسپر لوولر، کارشناس بازار بورس از شرکت «سی ام سی مارکتس» گفت: «حذف مشاغل و انتقال نیروی کار به مراکزی که مخارج و هزینه کمتری برای بانکها دارد از برنامه های صرفه جویی اقتصادی است که در دورانی که نرخ بهره بسیار پایین است به اجرا درمی آیند. این طرحها به نهادهای مالی کمک می کنند تا از سرمایه گذاری خود بهره ببرند. بازدهی مناسب از وامهای اعطایی نیز برای بانکها میسر می شود.»

سیاست پولی بانک مرکزی اروپا مبنی بر تعیین نرخ بهره سپرده منفی نزد این نهاد، فشار را برروی بانکهای اروپایی افزایش داده و فعالیت این نهادها را دچار اختلال کرده است.

کمرتز بانک، دومین بانک بزرگ آلمانی نیز از جمله این نهادها است که اخیرا از برنامه حذف ۲۰ درصد از نیروی کار خود معادل ۹ هزار و ۶۰۰ نفر پرده برداشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.