خبر فوری

آمریکا گفتگوها با روسیه برای توقف درگیریها در سوریه را به حالت تعلیق درآورد

 نظرها
آمریکا گفتگوها با روسیه برای توقف درگیریها در سوریه را به حالت تعلیق درآورد
اندازه متن Aa Aa

واشنگتن گفتگوها با مسکو برای توقف درگیریها در سوریه را به حالت تعلیق درآورد.

الیزابت ترودو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تایید این خبر گفت: «روسیه و رژیم سوریه اقدام نظامی را که مغایر با توقف درگیری ها است، انتخاب کرده اند و این را با حملات شدید علیه مناطق غیرنظامی و هدف قرار دادن زیرساختهای حیاتی از جمله بیمارستانها و همچنین جلوگیری از رسیدن کمکهای بشردوستانه به دست غیرنظامیانی که به آنها نیاز دارند، نشان دادند.»

به این ترتیب این مذاکرات پس از تلاشی که مدت دو هفته طول کشید بدون رسیدن به نتیجه ای متوقف شد.

توقف گفتگوها با پیشروی نیروهای بشار اسد در مناطق غربی این کشور همزمان شده است. روز دوشنبه حملات نیروهای وابسته به دولت مرکزی سوریه با حمایت جنگنده های روس، منجر به نابودی دو بیمارستان در شهر حلب شد. آنها همچنین یکی دیگر از مناطق تحت کنترل شورشیان واقع در شهر دوما در جنوب غرب این کشور را بشدت بمباران کردند.

استفان د میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ضمن اظهار تاسف عمیق از لغو گفتگوها تاکید کرد که سازمان ملل متحد هرگز مردم سوریه را رها نخواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.