خبر فوری

حذف وسیع مشاغل در شرکت سوئدی اریکسون

 نظرها
حذف وسیع مشاغل در شرکت سوئدی اریکسون
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت سوئدی اریکسون، تولیدکننده تجهیزات مخابراتی ۳ هزار و ۹۰۰ نفر از نیروی کار خود در این کشور را اخراج می کند. از این تعداد ۳ هزار نفر در بخشهای تولید، توسعه و تحقیقات و فروش از کار برکنار می شوند.

یک تحلیلگر بازار می گوید: «به نظر من دو مورد قابل ذکر است: اول اینکه این شرکت سوئدی است و استراتژی قیم مآبانه دارد؛ بنابراین، می توان گفت که این حذف مشاغل کمی هم با تاخیر انجام شده است. دیگر آنکه بازار بسیار رقابتی است.»

پایین بودن سطح تقاضا از سوی کشورهای توسعه یافته و عدم تحول مثبت آن دلیل اصلی اجرای این برنامه اخراج گسترده نیروی کار است.

کاهش مخارج و هزینه های اریکسون و اتخاذ سیاستهای صرفه جویی اقتصادی برای انطباق با تحولات بازار از دیگر دلایل حذف مشاغل در این کمپانی است.

اریکسون از سال ۲۰۱۴ برنامه صرفه جویی اقتصادی سالانه کمی بیش از ۱ میلیارد یورو را در دستور کار قرار داده است. به گفته این شرکت اجرای این طرح مطابق برنامه ریزی ها پیش رفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.