خبر فوری

آمریکا و روسیه مذاکرات درباره خشونتها در سوریه را متوقف کردند

 نظرها
آمریکا و روسیه مذاکرات درباره خشونتها در سوریه را متوقف کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی ادامه حملات به شهر حلب و مناطق اطراف آن، آمریکا می گوید صبرش لبریز شده و به همین دلیل گفتگوها با روسیه درباره پایان دادن به درگیریها در سوریه را متوقف می کند.

آمریکا روسیه را متهم کرده است که با حمایت از نیروهای دولتی سوریه و مشارکت در این حملات، تعهدات خود را زیر پا گذاشته است.

روسیه هم گفته است که تبادل اطلاعات نظامی با آمریکا را در جنگ با داعش در سوریه به حالت تعلیق درمی آورد.

جان ارنست، سخنگوی کاخ سفید می گوید: «کاسه صبر همه در مواجهه با روسیه لبریز شده است. آنها وعده های زیادی دادند، بدون این که هیچ نشانه ای مبنی بر پایبند بودن به این وعده ها دیده شود.»

دولت روسیه هم آمریکا را متهم کرده است که به جای این که مسئولیت شکست در توقف خشونتها را به عهده بگیرد، آن را به گردن روسیه انداخته است.

دولت روسیه یکی از متحدان اصلی حکومت بشار اسد است و آمریکا از حامیان مخالفان دولت سوریه محسوب می شود. به همین دلیل این دو کشور نقشی اساسی در تعیین سرنوشت جنگ داخلی سوریه دارند.

پس از توافق آمریکا و روسیه، حدود سه هفته قبل در سراسر سوریه آتش بس برقرار شد. هدف اصلی از برقراری آتش بس، رساندن محموله های کمکی به مناطق محاصره شده بخصوص در حلب اعلام شد.
اما این آتش بس شکننده، پس از یک هفته عملا به پایان رسید و تمدید نشد. آمریکا و روسیه هریک دیگری را به زیر پا گذاشتن شرایط آتش بس در طول این یک هفته متهم کردند.

تخمین زده می شود که حدود ۲۵۰ هزار نفر در بخشهایی از شهر حلب که محاصره شده است، گرفتار شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.