خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا با نزدیک شدن توفان "متیو"

نظرها
euronews_icons_loading
اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا با نزدیک شدن توفان "متیو"
اندازه متن Aa Aa

همزمان با نزدیک شدن توفان سهمگین متیو به سواحل جنوب شرقی آمریکا، باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور در ایالت فلوریدا وضعیت اضطراری اعلام کرد.

این توفان که به مدت دو روز هاییتی را در نوردید و از باهاماس و کوبا نیز عبور کرده اینک در مسیر آمریکا است و به گزارش سازمان هواشناسی ملی آمریکا وزش توفان تا جمعه عصر ادامه خواهد داشت.

ریک اسکات، فرماندار فلوریدا ضمن هشدار گفت: «در صورتی که در منطقه هشدار هستید باید هرچه زودتر محل زندگی خود را ترک کرده و به نواحی امن بروید. ریسک نکنید و این هشدار را جدی بگیرید.»

سرعت این توفان ۲۲۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است و در رده چهارم توفان ها از نظر شدت قرار می گیرد که به معنای “بسیار خطرناک” است.

با اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا بیش از ۱۲ میلیون نفر از ساکنان این ایالت ناچار به ترک خانه های خود شده اند.

این توفان در هاییتی خسارتهای سنگینی برجا گذاشته و تعداد کشته شدگان دستکم ۱۴۰ نفر گزارش شده است. همچنین بیش از ۸۹ درصد از خانه هایی که در مسیر توفان بوده اند، تخریب شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.