خبر فوری

حضور وزیر دارایی بریتانیا در وال استریت

 نظرها
حضور وزیر دارایی بریتانیا در وال استریت
اندازه متن Aa Aa

فیلیپ هاموند، وزیر دارایی بریتانیا به نیویورک سفر کرد. وی با حضور در بازار بورس این شهر از اراده کشورش برای بررسی شرایط ایجاد یک اتحاد گمرکی با اتحادیه اروپا خبر داد.

پیش از این، سرمایه گذاران و دنیای تجارت از موضع دولت بریتانیا مبنی مخالفت با سیاستهای پولی حمایتی و احتمال خروج بدون قید و شرط از اتحادیه اروپا شگفت زده شده بودند.

جاسپر لوولر، کارشناس بازار بورس از شرکت «سی ام سی مارکتس» در این رابطه گفت: «اگر سیاستمداران آمریکایی سخنان ترزا می، نخست وزیر بریتانیا را شنیده باشند بویژه به مناسبت کنوانسیون محافظه کاران با نوعی زیر سئوال بردن سرمایه گذاران و دنیای تجارت روبرو شده اند. اما فیلیپ هاموند، وزیر دارایی بریتانیا خواهد گفت، خیر این موضوعات برای آرام کردن اذهان عمومی و رای دهندگان محافظه کار مطرح شده است. اما نگران نباشید ما همواره خواهان انجام معامله و تجارت با شما هستیم.»

در گزارشی ضرر و زیان بخش تجاری مالی بریتانیا پس از برکسیت ۳۸ میلیارد پوند ارزیابی شده است. اسکاتلند نیز طی این خروج ۸۰ هزار فرصت شغلی را از دست خواهد داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.