خبر فوری

مقدماتی جام جهانی روسیه: پیروزی فرانسه مقابل هلند

 نظرها
مقدماتی جام جهانی روسیه: پیروزی فرانسه مقابل هلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تیم ملی فرانسه سومین دیدار مقدماتی خود را برای راهیابی به رقابت های جام جهانی روسیه با پیروزی پشت سر گذاشت. شاگردان دیدیه دشان در یک دیدار خارج از خانه با تک گل زیبای پل پوگبا هلند را ۱ بر ۰ شکست دادند. در این گروه سوئد ۳ بر ۰ بلغارستان را شکست داد و بلاروس نیز مقابل لوکزامبورگ با نتیجه تساوی ۱ بر ۱ متوقف شد.

فرانسه در حال حاضر با ۷ امتیاز بالاتر از سوئد در صدر جدول گروه A قرار دارد.

از گروه B این مسابقات تیم ملی سوئیس که با ۶ امتیاز در صدر قرار داشت موفق شد با پیروزی ۲ بر ۱ برابر میزبان خود آندورا ۹ امتیازی شود و فاصله ۳ امتیازی با دیگر بخت این گروه یعنی پرتغال را در بالای جدول حفظ کند. در دیگر دیدارهای این گروه پرتغال ۶ بر ۰ جزایر فارو را شکست داد و مجارستان نیز ۲ بر ۰ بر لتونی غلبه کرد.

بلژیک صدرنشین گروه H نیز که میهان جبل طارق بود با هت تریک کریستین بنتکه در دقایق ۱، ۴۳ و ۵۶ و سه گلی که ویتسل، مرتنس و آزارد در دقایق ۱۹، ۵۱ و ۷۹ به ثمر رساندند شش بر صفر تیم میزبان را در هم کوبید. یونان و بوسنی نیز در دیگر دیدارهای این گروه به ترتیب بر استونی و قبرس غلبه کردند.

بلژیک هم اکنون با ۹ امتیاز و به لطف تفاضل گل بیشتر نسبت به یونان در صدر جدول این گروه قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.