خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض تاکسیداران پرتغال به «اوبر»

نظرها
euronews_icons_loading
اعتراض تاکسیداران پرتغال به «اوبر»
اندازه متن Aa Aa

دهها تن از راننده های تاکسی پرتغال در لیسبون علیه تاکسیهای اینترنتی موسوم به اوبر تظاهرات کردند. اعتراضها در فرودگاه لیسبون به درگیری با پلیس نیز منجر شد.

تاکسیداران لیسبون که از سوی همتایان اسپانیایی و فرانسویشان حمایت می شدند و می گویند راننده های اوبر و کابی فای رقابتی غیرمنصفانه با تاکسیداران دارند.

فلورانسیو آلمیدا یکی از رهبران اتحادیه های تاکسیرانی می گوید: « این وضعیت نباید ادامه پیدا کند. باید همه ما بتوانیم با سلاحی برابر رقابت کنیم. ما اینجا برای مذاکره آمده ایم اما مسلما درصورت عدم پیروزی به رقابت غیرمنصفانه این خودروها اعتراض خواهیم کرد.»

یکی از راننده های اسپانیایی هم می گوید: « اینجا هستم چرا که این مشکلی همه جایی است. ما هم این مشکل را داریم. به همین دلیل اینجا هستیم تا به آنها کمک کنیم. بدانید که ما در اروپا کاملا متحد هستیم و با این مشکل مبارزه خواهیم کرد.»

معضل اصلی تاکسیداران با خودرو سرویس های اینترنتی کرایه بسیار پایین تر تاکسی ها اینترنتی است که البته راننده های تاکسی دلیل آنرا عدم پرداخت مالیات و خرید لیسانس خودروهای اوبر می دانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.