خبر فوری

سرنخ جدید در پرونده قتل دختربچه آلمانی پس از ۱۵ سال

 نظرها
سرنخ جدید در پرونده قتل دختربچه آلمانی پس از ۱۵ سال
اندازه متن Aa Aa

پلیس آلمان می گوید بررسی جسد دختربچه ای که ۱۵ سال پیش مفقود شده بود نشان می دهد که یکی از اعضای درگذشته گروه های نئونازی با این قتل در ارتباط بوده است.

پگی کنوبلوخ، در سال ۲۰۰۱ میلادی و زمانی که ۹ ساله بود در ایالت بایرن گم شد اما جستجوهای گسترده پلیس برای یافتن اثری از او بی نتیجه بود.

پرونده مفقود شدن پگی کنوبلوخ به یکی از پیچیده ترین پرونده های قضایی چند دهه اخیر آلمان تبدیل شد. در سال ۲۰۰۴ میلادی یک مرد که دچار اختلالات روانی بود به جرم قتل او به حبس ابد محکوم شد اما ده سال بعد از این اتهام تبرئه و آزاد شد.

بقایای جسد پگی کنوبلوخ چند ماه قبل به طور تصادفی در جنگلهای آلمان پیدا شد. پلیس می گوید اثر دی ان ای اووه بونهارت، یکی از اعضای گروه های نئونازی را بر روی این جسد پیدا کرده است.

اووه بونهارت به همراه یکی دیگر از اعضای نئونازی در سال ۲۰۱۱ میلادی خودکشی کرد. بئاته چاپه، زن ۴۱ ساله ای که به مشارکت در چند قتل با انگیزه های نژادپرستانه متهم است، تنها عضو بازمانده از این باند نئونازی سه نفره است.

به جز مردی که به اشتباه به قتل پگی کنوبلوخ متهم و محکوم شد، تا کنون هیچ فردی به قتل او متهم نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.