خبر فوری
This content is not available in your region

وداع بزرگ با پادشاه بهومیبول

نظرها
euronews_icons_loading
وداع بزرگ با پادشاه بهومیبول
اندازه متن Aa Aa

خیابان های بانکوک، پایتخت تایلند روز جمعه شاهد حضور هزاران تایلندی ماتمزده ای بود که برای آخرین بار پادشاه محبوب خود را وداع می گفتند.

پیکر «بهومیبول آدولیادی» پس از عبور از خیابانهای پایتخت در میان اشک و اندوه دوستدارانش به کاخ سلطنتی منتقل شد.

یکی از دوستداران پادشاه گفت: «در گذشته در مراسم هایی که پادشاه در آنها حضور داشت حاضر بودم و بودن در اینجا برایم یک ضرورت بود. خوشحالم که اینجا هستم، حتی اگرچه از صبح زود در اینجا به انتظار بوده ام.»

شهروند دیگر تایلند مرگ پادشاه را برابر با مرگ پدر خود خواند و گفت: «برایم این آخرین دیدار با پادشاه بود و امروز را فراموش نخواهم کرد و فکر می کنم که تمام تایلندی ها حس مرا دارند. پادشاه برایمان مثل یک پدر بود، حس می کنم پدر خودم درگذشته است.»

«ماها واجیرالونگ کورن» که روز جمعه و بر طبق آیین بودایی در مراسم شستشوی پیکر پدر فقیدش حاضر شد بر تخت سلطنت تکیه می زند، فرزندی که محبوبیت پدر پادشاهش را ندارد، پدر پادشاهی که رفت تا ژانرال ها بر دوستداران و مردمش حکومت برانند.

پیکر پادشاه فقید تا زمانی که سوزانده شود بمدت نامعلومی برای ادای احترام تایلندی ها در معبد «اِمرالد بودا» نهاده خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.