وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دولت تایلند: مراسم تاجگذاری فعلا برگزار نمی شود

 نظرها
دولت تایلند: مراسم تاجگذاری فعلا برگزار نمی شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت تایلند اعلام کرد مراسم تاجگذاری شاهزاده واجیر الونگ کورن فعلا برگزار نمی شود. نخست وزیر این کشور هیچ تاریخ مشخصی اعلام نکرد اما معاون وی گفت که این مراسم یک سال دیگر برگزار خواهد شد. وی افزود شاهزاده خواسته است که پس از نخستین سالگرد مرگ پدرش بر تخت سلطنت بنشیند.

به این ترتیب تا زمان تاجگذاری رییس ۹۶ ساله شورای سلطنتی اداره امور را بر عهده خواهد داشت.

شاهزاده واجیر الونگ کور یک چهره جنجالی است. او سه ازدواج منجر به طلاق داشته و رفتارهای غیر معمولش همواره توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. از جمله می توان به اعطای درجه ژنرالی به سگ محبوبش اشاره کرد. او اغلب اوقاتش را در ویلای شخصی در آلمان می گذراند.

پیش تر روزنامه بیلد آلمان عکس هایی از شاهزاده در فرودگاه مونیخ با لباس غیر معمول و بالاتنه نیمه برهنه منتشر کرده بود که جنجال آفرین شد.

شاهزاده واجیر الونگ کورن سه خواهر دارد. خواهر بزرگتر او به دلیل ازدواج با یک خارجی مغضوب خانواده شد. او فرزند مبتلا به اوتیسمش را در سونامی سال ۲۰۰۴ تایلند از دست داد.

دو فرزند دیگر خانواده سلطنتی از واجیر الونگ کورن کوچکترند. هر دوی آنها دارای مدرک دکترا و استاد دانشگاهند.

به ادعای برخی از رسانه ها افکار عمومی تایلند ترجیح می دهد یکی از دختران خانواده سلطنتی بر تخت پادشاهی تکیه بزند.