خبر فوری

استقرار نیروهای نظامی عراق در نزدیکی موصل

نظرها
استقرار نیروهای نظامی عراق در نزدیکی موصل
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی عراق در نزدیکی شهر موصل مستقر شدند. بر اساس بیانیه ای که ارتش منتشر کرده است نیروهای این کشور آماده آغاز عملیات علیه مواضع داعش در شهر موصل هستند.

ارتش همچنین از آسمان بیانیه هایی در موصل ریخت که در آن نسبت به حمله قریب الوقوع هشدار داده شده و از ساکنان خواسته شده از نزدیک شدن به اماکن تحت کنترل داعش دوری کنند.

یک خبرنگار ترک مقیم کرکوک درباره ترکیب نیروهای نظامی شرکت کننده در عملیات می گوید: «اکنون برای آغاز عملیات موصل تنها دستور حیدر عبادی لازم است. فکر می کنیم حمله در ماه جاری و حدود یک هفته دیگر آغاز شود. برای نخستین بار این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهم. در کنار نیروهای بسیج مردمی، نوجوانان شیعه در ارتش و پلیس عراق وجود دارند. در واقع نیروهای امنیتی جوان که از بغداد و بصره آمده اند. پرسش اساسی این است که آیا این جوان ها بر اساس اصول نظامی رفتار خواهند کرد یا با توجه به هویت و تعلق مذهبیشان.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.