خبر فوری

همزمان با نشست لوزان و لندن ده ها نفر در بمباران حلب کشته شدند

نظرها
همزمان با نشست لوزان و لندن ده ها نفر در بمباران حلب کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

نبرد برای کنترل حلب نه تنها برای مخالفان مسلح و دمشق بلکه برای کشورهای خارجی درگیر در بحران جنگ داخلی سوریه به نبردی سرنوشت ساز تبدیل شده است.

دولت های روسیه و سوریه می گویند منطقه مسکونی «سعیدعلی» در غرب شهر حلب که در کنترل نیروهای دولتی است هدف ۹ موشک سرگردان و دست ساز مخالفان قرار گرفته و تلفات جانی بر جای گذاشته است.

سوریه و روسیه، غرب، ترکیه و برخی از کشورهای عرب را به حمایت از گروه های مسلح مخالف بشار اسد و طولانی تر کردن جنگ داخلی سوریه متهم می کنند و می گویند این گروه ها از غیرنظامیان سوری در شرق حلب به عنوان سپری انسای استفاده می کنند.

اما همزمان با تلاش های دیپلماتیک بی ثمر روز یکشنبه در لوزان و لندن برای پایان دادن به کشتار در سوریه، جنگنده های ارتش سوریه و روسیه به بمباران شرق حلب ادامه دادند.

قدرت های غربی معتقدند حملات هوایی روسیه و سوریه به شرق شهر حلب جان غیرنظامیان را می ستاند تا اسلامگرایان افراطی و «تروریست ها» را.

امدادگران و فعالان سوری می گویند تنها در ۲۴ ساعت گذشته در بیش از ۴۰ حمله هوایی ۴۹ نفر در شرق حلب که در کنترل مخالفان مسلح دولت است جان باخته اند و شماری از غیرنظامیان در زیر آوار گرفتار شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.