خبر فوری

انتقادهای تند و شخصی در آخرین مناظره ترامپ و کلینتون

 نظرها
انتقادهای تند و شخصی در آخرین مناظره ترامپ و کلینتون
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری شرکت کردند.

دو نامزد انتخابات، همانند مناظره قبلی در ابتدای جلسه با هم دست ندادند و در بسیاری از دقایق مناظره مستقیما یکدیگر را هدف انتقادهای تند شخصی قرار دادند.

یکی از محورهای اصلی این مناظره سیاستهای مهاجرتی بود. خانم کلینتون از برنامه آقای ترامپ برای ساخت دیوار در مرز مکزیک انتقاد کرد و دونالد ترامپ رقیب دموکرات خود را متهم کرد که در صورت پیروز شدن در انتخابات، مرزها را به روی مهاجران غیرقانونی باز خواهد کرد.

آقای ترامپ از سیاستهای دموکراتها در عراق و سوریه انتقاد کرد و گفت این سیاستها باعث شده است که نفوذ ایران در عراق بیش از گذشته شود.

دونالد ترامپ که پیش تر برگزارکنندگان انتخابات را به طور ضمنی به تقلب متهم کرده بود در این مناظره قبول نکرد که بگوید آیا نتیجه انتخابات را در هر صورت خواهد پذیرفت یا خیر. دونالد ترامپ در این مناظره به رسانه ها حمله کرد که به طور جانبدارانه ای از هیلاری کلینتون حمایت می کنند.

هیلاری کلینتون با اشاره به دفاع دونالد ترامپ از ایجاد اشتغال برای آمریکایی ها او را متهم کرد که در فعالیتهای تجاری خود به جای کار با شرکتهای آمریکایی، با تولیدکنندگان خارجی از جمله چینی ها همکاری می کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حدود بیست روز دیگر برگزار می شود و براساس تازه ترین نظرسنجیها پیش از مناظره پایانی، هیلاری کلینتون با فاصله نسبتا زیادی از رقیب جمهوریخواه خود پیش است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.