خبر فوری
This content is not available in your region

حملات انتحاری در استان کرکوک عراق

نظرها
euronews_icons_loading
حملات انتحاری در استان کرکوک عراق
اندازه متن Aa Aa

چند ساختمان شهر کرکوک در شمال عراق و یک نیروگاه برق در ۴۰ کیلومتری این شهر در ساعات اولیه روز جمعه مورد حمله انتحاری قرار گرفت.

حمله مهاجمان به یک نیروگاه برق نیمه ساخت در شهر دَبَس در استان کرکوک ۱۶ کشته بر جا گذاشت. دوازده تن از کشته شدگان کارکنان عراقی و چهار نفر نیز متخصصان ایرانی این نیروگاه بودند.

گروه داعش در یک بیانیه اینترنتی مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است. کرکوک در کنترل نیروهای کُرد قرار دارد و مقامات محلی در این شهر حکومت نظامی اعلام کرده اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی از حضور دهها مهاجم مسلح در خیابانهای کرکوک خبر داده است. قرارگاه اصلی پلیس کرکوک از جمله ساختمان هایی است که در این شهر مورد حمله مهاجمان انتحاری قرار گرفته است.

حملات روز جمعه چهار روز پس از آغاز عملیات ارتش عراق برای بازپس گیری شهر موصل صورت می گیرد. گروه داعش از سال ۲۰۱۴ تاکنون کنترل این شهر را در دست دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.