خبر فوری

تلاشهای اتحادیه اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان از آفریقا شدت می یابد

 نظرها
تلاشهای اتحادیه اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان از آفریقا شدت می یابد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران اتحادیه اروپا یک روز پس از نجات بیش از ۲۰۰ پناهجو در نزدیکی ساحل لیبی در دریای مدیترانه، بر سر گسترش تلاشهای خود در راستای مقابله با مهاجرت از کشورهای آفریقایی موافقت کردند.

بنا به توافقی که روز پنجشنبه به دست آمد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد عقد توافقات تجاری با کشورهای آفریقایی و انجام سرمایه گذاری در این کشورها را مطرح خواهند کرد.

توافق سران اتحادیه اروپا در حالی صورت می گیرد که روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا روز چهارشنبه از درخواست کمک لیبی از اتحادیه اروپا برای کنترل موج عبور پناهجویان از این کشور خبر داده بود.

کشورهای اروپایی در ازای کمک های مالی به کشورهای آفریقایی خواستار تشدید کنترل مرزها در آفریقا خواهند شد و از کشورهای این قاره درخواست خواهند کرد پناهجویانی را که درخواست پناهندگی آنها پذیرفته نمی شود، در کشور خود بپذیرند.

شمار پناهجویانی که از کشورهای آفریقایی خود را به ایتالیا می رسانند در سال جاری افزایش یافته است. سال گذشته ۱۵۴ هزار نفر با عبور از دریای مدیترانه خود را به ایتالیا رساندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.