وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراض به روند کند انتقال کودکان بدون همراه از فرانسه به بریتانیا

 نظرها
اعتراض به روند کند انتقال کودکان بدون همراه از فرانسه به بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از توافق دو کشور فرانسه و بریتانیا، نزدیک به دویست کودک و نوجوان بدون همراه، طی هفته گذشته از کمپ کاله در شمال فرانسه به بریتانیا منتقل شدند.

مذاکره میان دو دولت درباره سرنوشت ۱۳۰۰ کودک و نوجوان بی سرپرستی که هنوز در این کمپ حضور دارند، در حالی ادامه دارد که سازمانهای خیریه فعال در اردوگاه موقت «جنگل» در نزدیکی کاله، به کندی روند انتقال و شیوه پیچیده ای که دو کشور در این زمینه در نظر گرفته اند، معترضند.

جورج گابریل، سخنگوی سازمان غیردولتی «شهروندان بریتانیا» می گوید: «مانند این است که روی صندلی خودرویی نشسته باشید که بسیار بسیار آرام به سمت صخره ای در حال حرکت است. ما می دانیم که اردوگاه کاله تخریب خواهد شد و می دانیم که در آخرین تخریب ۱۲۶ کودک ناپدید شدند و می دانیم که این بار، این اتفاق می تواند خیلی بدتر روی دهد.»

لندن برای پذیرش مهاجران زیر سن قانونیِ بدون همراه، اولویت را به کسانی داده است که خانواده ای در بریتانیا داشته باشند. فرانسه به این موضوع اعتراض دارد زیرا تنها پانصد نفر از ۱۳۰۰ کودک بدون همراه، خویشاوندی در بریتانیا دارند.

استفان کووان، مدیر شورای عالی منطقه همرسمیت و فولام لندن می گوید: «آنچه اتفاق خواهد افتاد این است که این کودکان توسط مددکاران اجتماعی آموزش خواهند دید و سپس به مراگز نگهداری از کودکان منتقل خواهند شد. بسیاری از این کارها در آخرین لحظه انجام می شود. خوب است که دولت نظرش را تغییر داده اما خیلی دیر است. ما باید مطمئن شویم که هیچ کودکی در پشت سر باقی نخواهد ماند.»