خبر فوری

اسپانیا در یک قدمی خروج از بن بست سیاسی

 نظرها
اسپانیا در یک قدمی خروج از بن بست سیاسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا روز دوشنبه در واکنش به راهیابی اش به دور دوم کسب رای اعتماد در پارلمان وعده داد که با اپوزیسیون همراهی خواهد کرد.

پس از یک بن بست سیاسی ۱۰ ماهه، حزب سوسیالیست اسپانیا با رای خود در پارلمان، تصمیم به هموار کردن مسیر تشکیل دولت گرفت.

نخست وزیر اسپانیا گفت: «مایلم بگویم که تصمیم روز گذشته به نظرم معقول بود. من قطعنامه مصوب حزب سوسیالیست را دیروز خواندم. موارد خوبی وجود دارد که می شود در آینده درباره اش حرف زد. با عزمی سیاسی، اسپانیا می تواند آینده ای روشن داشته باشد.»

از دسامبر سال گذشته میلادی دو رای گیری بی نتیجه پارلمانی برپا شده است. اگرچه حزب مردم به رهبری آقای راخوی پیروز هر دو انتخابات بوده ولی به دلیل ناتوانی در کسب اکثریت آرا قادر به تشکیل دولت نشده است.

پادشاه اسپانیا دور تازه گفت و گو با رهبران سیاسی این کشور را به منظور یاری به خروج از «بن بست تشکیل دولت» آغاز کرده است. در پایان این گفت و گوها، فیلیپه ششم آقای راخوی را برای کسب دومین رای اعتماد به پارلمان معرفی می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.