خبر فوری

تظاهرات هزاران زن در لهستان علیه طرح ممنوعیت کامل سقط جنین

 نظرها
تظاهرات هزاران زن در لهستان علیه طرح ممنوعیت کامل سقط جنین
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

هزاران زن در لهستان بار دیگر در اعتراض به طرح ممنوعیت کامل سقط جنین تظاهرات کردند. در این تجمع اعتراضی که در مقابل پارلمان این کشور در ورشو برگزار شد، زنان لهستانی بار دیگر با تاکید بر اینکه تنها زنان هستند که می توانند در این مورد تصمیم بگیرند، خواهان رد این طرح در پارلمان شدند.

این اعتراض ها که از چند هفتۀ گذشته و با حضور پرشمار زنان آغاز شده موجب رد کردن این طرح در پارلمان توسط نمایندگان شده است. با اینحال، دولت محافظه کار لهستان از تصمیم خود برای بازنویسی طرح مذکور و ارائۀ مجدد آن برای تصویب خبر داده است.

لهستان یکی از کشورهایی است که در رابطه با سقط جنین قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارد. چنانچه این طرح به اجرا گذاشته شود سقط جنین کاملا در این کشور ممنوع خواهد شد. این طرح توسط کلیسای کاتولیک و با حمایت ۴۵۰ هزار امضا به دولت و پارلمان ارائه شده است.

در حال حاضر تنها در صورتیکه پزشک تشخیص بدهد ادامه بارداری برای مادر خطر مرگ دارد یا نوزاد حاصل تجاوز باشد و یا کودک از صدمۀ جدی و احتمال زیاد معلولیت برخوردار است، اجازۀ سقط جنین داده می شود.

قرار است روز دوشنبه این راهپیمایی ها در شهرهای لهستان ادامه پیدا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.