خبر فوری
This content is not available in your region

توافق در بلژیک بر سر پیمان تجارت آزاد اروپا با کانادا

نظرها
توافق در بلژیک بر سر پیمان تجارت آزاد اروپا با کانادا
اندازه متن Aa Aa

دولت بلژیک روز پنجشنبه از دستیابی به توافق داخلی در این کشور بر سر امضای «پیمان تجارت آزاد اتحادیه اروپا با کانادا» خبر داد.

بر اساس توافق با دولت منطقه ای جنوب بلژیک، اتحادیه اروپا از بن بست امضای «پیمان جامع اقتصادی و تجاری با کانادا» خارج می شود. پیش تر تمامی اعضای اتحادیه اروپا به جز منطقه فرانسه زبان والونی تجارت آزاد با کانادا را پذیرفته بودند.

شارل میشل، نخست وزیر بلژیک به خبرنگاران گفت: «این لحظه ای مهم است زیرا در ساعات پیش رو به پارلمان ها فرصت تصمیم گیری می دهد. بر مبنای مواضع پارلمان ها، ما اجازه خواهیم یافت که با داشتن همه توان این پیمان را با کانادا امضا کنیم.»

نتیجه آرای پارلمان های بلژیک باید پیش از امضای این پیمان تجاری، به دیگر ۲۷ عضو اتحادیه اروپا ارایه شود. این توافق در حالی است که همچنان مخالفان جهانی شدن بر طبل سابق می کوبند و با برپایی تظاهراتی در بروکسل باری دیگر به این پیمان اعتراض کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.