خبر فوری

شمارش معکوس برای امضای قرارداد تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و کانادا

 نظرها
شمارش معکوس برای امضای قرارداد تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و کانادا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر خارجه بلژیک سرانجام به نمایندگی از کشورش توافق تجارت آزاد با کانادا را امضاء کرد. توافقی که با مخالفت یکی از پارلمانهای محلی بلژیک با بن بست مواجه شده بود.

اما پارلمان والونی روز جمعه در این تصمیم تجدید نظر کرد تا راه بلژیک و به تبع آن اتحادیه اروپا در امضای نهایی این قرارداد در روز یکشنبه هموار شود.

دیدیه ریندرز، وزیر امور خارجه بلژیک روز
شنبه پس از تجدید نظر مقامات والونی و رسمی شدن موافقت کشورش با این قرارداد گفت: «با امضای قرارداد در روز یکشنبه، بهترین توافق تجاری اتحادیه اروپا با یکی از شرکای نزدیکش، نهایی می شود؛ توافقی مبتنی بر ارزش ها و قوانین مشترک.»

مقامات اتحادیه اروپا از جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا دعوت کرده اند تا با شرکت در نشست روز یکشنبه بلژیک در مراسم امضای این توافقنامه شرکت کند. او پیش تر سفر مجدد به بروکسل را مشروط به برچیده شدن مانع مزبور کرده بود.

این درحالیست که مخالفان تجارت آزاد میان اروپا و آمریکای شمالی معتقدند با این توافق و باز شدن بیش از پیش پای شرکت های چندملیتی به قاره سبز، قوانین و استانداردهای محیط زیستی و غذایی اتحادیه اروپا زیر پا گذاشته خواهند شد و کسب و کارهای محلی متضرر می شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.