وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کناره گیری رهبر حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا از عضویت در پارلمان

 نظرها
کناره گیری رهبر حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا از عضویت در پارلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پدرو سانچز، رهبر حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا تنها چند ساعت پیش از آغاز رای گیری در پارلمان این کشور از سمت خود به عنوان عضو پارلمان استعفا کرد.

وی و دیگر اعضای حزب سوسیالیست در جلسه روز پنجشنبه گذشته پارلمان به دولت ماریانو راخوی رای اعتماد ندادند. سوسیالستها ۸۴ کرسی در پارلمان اسپانیا دارند.

آقای سانچز پس از اعلام خبر استعفای خود گفت: «اتخاذ این تصمیم برای فردی چون من که سیاست را به عنوان نیرویی برای تغییر دوست دارد، آسان نبود.»

اعضای پارلمان اسپانیا قرار است روز شنبه برای دومین بار در جلسه ای درباره دولت رای گیری کنند. آقای راخوی امیدوار است که بتواند در این جلسه رای اعتماد اعضای پارلمان را کسب کند و به بن بست سیاسی در کشورش پایان دهد.

طی ۱۰ ماه گذشته دو انتخابات در اسپانیا برگزار شد اما هیچ حزبی نتوانست اکثریت مورد نیاز برای تشکیل دولت را به دست بیاورد و تلاش ها برای تشکیل دولت ائتلافی نیز بدون نتیجه بود.