خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد ستاد انتخاباتی کلینتون از رئیس اف بی آی به دلیل داشتن «استاندارد دوگانه»

نظرها
euronews_icons_loading
انتقاد ستاد انتخاباتی کلینتون از رئیس اف بی آی به دلیل داشتن «استاندارد دوگانه»
اندازه متن Aa Aa

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جیمز کومی، مدیر اف بی آی را به دلیل آنچه «استاندارد فاحش دوگانه» او نامیده، مورد انتقاد قرار داد.

این انتقاد پس از آن مطرح شد که رسانه های آمریکا اعلام کردند آقای کومی با انتشار بیانیه ای که روسیه را به مداخله در انتخابات آمریکا از جمله هک کردن ایمیل های حزب دموکرات متهم می کرده، مخالفت کرده است. در این گزارش آمده است که آقای کومی نگران انتشار این اطلاعات در آستانه انتخابات بوده است.

در بیانیه وزارت امنیت داخلی و دفتر مدیر اطلاعات ملی که ۷ اکتبر منتشر شد، آمده است: «سازمان های اطلاعاتی آمریکا اطمینان دارند دولت روسیه به صورت مستقیم در هک ایمیل های اشخاص و سازمان های آمریکایی شامل سازمان های سیاسی دست داشته است.»

این درحالیست که روز جمعه گذشته رئیس اف بی آی با ارسال نامه ای به کنگره از تحقیقات تازه در مورد ایمیل های خانم کلینتون خبر داده بود. وی در بیان دلیل این تحقیقات گفته بود که باید مشخص شود که آیا این ایمیل ها حاوی اطلاعات محرمانه ای هستند یا خیر.

این تصمیم درحالی که یک هفته تا زمان رای گیری برای انتخابات باقی است، اعتراض گسترده دموکرات ها را در پی داشت.
آنها می گویند «آقای کومی بیطرفی اف بی آی در انتخابات را نقض کرده و این اقدام او سیاسی بوده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.