خبر فوری

وزیر دفاع روسیه: غربی ها مشخص کنند با تروریست ها می جنگند یا با روسیه؟

 نظرها
وزیر دفاع روسیه: غربی ها مشخص کنند با تروریست ها می جنگند یا با روسیه؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر دفاع روسیه یک هفته پس از آن که کشتی های جنگی روسی تحت فشار ناتو اجازه سوخت گیری در بندر سئوتای اسپانیا را نیافتند، سیاست و صداقت کشورهای غربی در مواجه با بحران جنگ داخلی سوریه را به تندی به چالش کشید و سخت از آن انتقاد کرد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه نسبت به رویکرد غرب در قبال جنگ در سوریه به کنایه و به صراحت گفت:«این نشانگر درک شرکای ما از سهم خود در مبارزه علیه تروریسم بین المللی در سوریه است! وقت آن فرا رسیده است تا شرکای غربی ما مشخص کنند با که می جنگند: تروریست ها یا روسیه؟ شاید آنها فراموش کرده اند آنهایی که مردم بیگناه را در حملات تروریستی در بلژیک، فرانسه، مصر، عراق و دیگر کشورها کشتند چه کسانی هستند.»

ناو هواپیمابر ادمیرال کوزنتسوف روسیه و کشتی های همراه آن هفته گذشته در مسیر خود به سوی آب های سوریه در پی سوخت گیری در سئوتا، بندر تحت حاکمیت اسپانیا در شمال آفریقا بودند.

غرب و ناتو با این استدلال که با این ناوگان حملات هوایی روسیه در سوریه شدت می یابد به انتقاد از تصمیم و اجازه اسپانیا پرداختند تا سرانجام روسیه از درخواست خود مبنی بر سوختگیری کشتی هایش در بندر سئوتا منصرف شد.

آمریکا و متحدانش می گویند حملات هوایی روسیه بیشتر جان غیرنظامیان سوری را می ستاند تا تروریست ها و اسلامگرایان را.

روسیه اما مخالفان مسلح را به استفاده از غیرنظامیان بعنوان سپری انسانی و غرب را با هدف سرنگونی رژیم بشار اسد به پشتیبانی از مخالفان مسلح متهم می کند و می گوید رویکرد و سیاست دوگانه غرب آتش بس در سوریه را ناممکن و بحران جنگ داخلی در این کشور را طولانی تر کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.