خبر فوری
This content is not available in your region

بازدید رسمی رئیس جمهوری کلمبیا از بریتانیا

نظرها
بازدید رسمی رئیس جمهوری کلمبیا از بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا روز سه شنبه، طی سفری رسمی وارد بریتانیا شد. این اولین بار در تاریخ کلمبیاست که رئیس جمهوری از این کشور به بریتانیا سفر می کند.

این سفر تاریخی شامل بازدید از ایرلند شمالی نیز می شود. بازدیدی نمادین؛ زیرا پیمان صلح ایرلند شمالی، الهام بخش رئیس جمهوری کلمبیا برای عقد توافقی مشابه با شورشیان فارک بوده است.

یکی دیگر از اهداف این سفر سه روزه، تقویت روابط تجاری میان دو کشور، با وجود رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا است.

بر این اساس، خوان مانوئل سانتوس طی سخنانی در مجلس عوام بریتانیا گفت: «در حالی که در انتظار شنیدن توافقات میان بریتانیا و اتحادیه اروپا هستیم، مایلم مقابل این پارلمان با صراحت بگویم که کلمبیا بسیار مایل به تقویت روابط تجاری با بریتانیا و افزایش همکاری های سرمایه گذاری میان دو کشور است.»

رئیس جمهوری کلمبیا روز سه شنبه و در اولین روز از این سفر، با الیزابت دوم ملکه بریتانیا دیدار کرد و قرار است روز چهارشنبه نیز با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا ملاقاتی داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.