خبر فوری

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا سیاستهای پولی خود را تغییر نداد

نظرها
بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا سیاستهای پولی خود را تغییر نداد
اندازه متن Aa Aa

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا در آخرین نشست پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سیاستهای پولی خود تغییر و تحولی ایجاد نکرد.

سیاستگذاران این نهاد به رهبری جانت یلن استراتژی آرام نگه داشتن بازار پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در دستور کار قرار داده اند.

پیشتر کارشناسان این تصمیم بانک مرکزی را پیش بینی کرده بودند. مشخص شدن نتیجه انتخابات تاثیر مستقیمی برروی جهت گیریهای این نهاد خواهد داشت.

جرمی استرچ، کارشناس بانک کانادایی «سی آی بی سی» در این رابطه گفت: «ابتدا باید در انتظار نتیجه انتخابات بود. تاثیر انتخابات برروی سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا انکار ناپذیر است. حتی اگر بانک مرکزی خود را نهادی غیرسیاسی معرفی کند. بررسی آمار و ارقام از وجود پویایی و رشد کافی برای افزایش نرخ بهره این نهاد در آینده حکایت دارد.»

بانک مرکزی آمریکا ۱۳ و ۱۴ دسامبر سال جاری یعنی پس از مشخص شدن رییس جمهوری جدید این کشور نشست دو روزه خود را برگزار خواهد کرد. در این اجلاس درباره تغییر و یا عدم تغییر در سیاستهای پولی اتخاذ تصمیم خواهد شد.

بانک مرکزی برای تحول در سیاستهای پولی خود بویژه نرخ بهره، معیارهایی از جمله نرخ تورم و حجم اشتغالزایی را در نظر می گیرد. نرخ بهره این نهاد در حال حاضر بین ۰.۲۵ تا نیم درصد است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.