خبر فوری

اف بی آی: در ایمیل های هیلاری کلینتون شواهدی از عمل مجرمانه نیافتیم

 نظرها
اف بی آی: در ایمیل های هیلاری کلینتون شواهدی از عمل مجرمانه نیافتیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس فدرال آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد در ایمیل های جدید هیلاری کلینتون شواهدی از عمل مجرمانه نیافته است و دلیلی برای تعقیب قضایی نامزد دموکرات ها وجود ندارد.

جیمز کومی، رئیس اف بی آی در نامه ای به کنگرۀ آمریکا با اعلام این خبر تاکید کرده است بررسی ایمیل های جدید به دست آمده از وزیر خارجۀ پیشین این کشور تصمیم پلیس فدرال آمریکا را برای بستن این پرونده نقض نمی کند.

مقامات اف بی آی در ماه ژوییه پس از بررسی بیش از ۳۰ هزار ایمیل هیلاری کلینتون اعلام کردند وزیر خارجۀ سابق آمریکا در استفاده از آدرس الکترونیکی شخصی برای مکاتبات محرمانۀ دولتی بی احتیاطی کرده اما اقدام مجرمانه ای صورت نگرفته است و این پرونده مختومه اعلام شد.

اف بی آی هفتۀ گذشته و پس از یافتن چندین هزار ایمیل دیگر از هیلاری کلینتون در کامپیوتر هما عابدین، مشاور نامزد دموکرات ها در فاصلۀ سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ از آغاز دوباره این تحقیقات خبر داد. نامزد دموکرات ها در سخنرانی ها و مناظره های خود از استفاده از آدرس شخصی برای مکاتبات محرمانه به عنوان یک اشتباه نام برده است.

تا پیش از آغاز دوبارۀ این تحقیقات، هیلاری کلینتون با ۱۱ درصد اختلاف در نظرسنجی ها پیشتاز بود اما پس از تصمیم اف بی آی به بررسی این ایمیل ها، دونالد ترامپ توانست فاصلۀ خود با نامزد دموکرات ها را کم کند.

نامزد جمهوریخواهان موضوع ایمیل های هیلاری کلینتون را به یکی از مهمترین سرفصل های کارزار انتخاباتی خود تبدیل کرده است و در یکی از مناظره ها با اشاره به این مساله به رقیب خود حمله کرد و گفت «اگر رئیس جمهور بودم تو حتما به خاطر این ایمیل ها در زندان بودی.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.