خبر فوری

زوج اوباما هیلاری کلینتون را در تجمع انتخاباتی فیلادلفیا همراهی کردند

 نظرها
زوج اوباما هیلاری کلینتون را در تجمع انتخاباتی فیلادلفیا همراهی کردند
اندازه متن Aa Aa

کمتر از یک روز به انتخابات ریاست جمهوری، هیلاری کلینتون بهمراه دختر و همسر خود و با همراهی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و میشل بانوی اول این کشور در تالار استقلال فیلادلفیا حاضر شدند و در مقابل هزاران نفر از هواداران به سخنرانی پرداختند.

چهره های مشهوری مانند بروس اسپرینگ استین و جان بن جوی نیز در حمایت از هیلاری کلینتون از مردم خواستند روز هشتم نوامبر به وی رای بدهند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در این گردهمایی تبلیغاتی نامزد دموکرات ها گفت: «ما این شانس را داریم که چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور را انتخاب کنیم، رئیس جمهوری که پیشرفت را برای ما رقم خواهد زد. رئیس جمهوری که به رهبران کشورهای دیگر که به مردمشان خدمت می کنند احترام می گذارد. کسی که باهوش و قوی است و آزمایش خود را پس داده است. کسی که بیشتر از هر کس دیگری در طول این انتخابات حتی من و بیل کلینتون برای کاخ سفید آمادگی دارد و او کسی بجز هیلاری کلینتون، رئیس جمهور آیندۀ آمریکا نیست.»

نامزد دموکرات ها نیز که آخرین سخنران در این تجمع انتخابات چند هزار نفره بود، بر لزوم رفتن به حوزه های رای گیری تاکید کرد. هیلاری کلینتون گفت: «ما با این رای دادن، انتخاب می کنیم که به آمریکایی پر از امید، مهربان و بزرگ باور داشته باشیم. آمریکایی که در آن همه جا دارند، همه حساب می شوند، همه شانس موفقیت را بر اساس استعدادها و توانایی های خدادادی شان را دارند.»

هیلاری کلینتون بهمراه دخترش چلسی و همسرش بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا پس از فیلادلفیا به کلورادو سفر کرد تا در آنجا آخرین تجمع انتخاباتی خود را پیش از شروع این انتخابات برگزار کند.

انتخابات آمریکا روز هشتم نوامبر به وقت محلی از ساعت هفت صبح آغاز و تا ساعت هشت شب ادامه خواهد داشت. این نخستین باریست که یک زن بعنوان نامزد رسمی یکی از دو حزب اصلی آمریکا در این انتخابات شرکت دارد و در صورت پیروزی، هیلاری کلینتون نخستین زن رئیس جمهور در تاریخ این کشور خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.