وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شکست هیلاری کلینتون، و پایان شب انتخابات آمریکا بدون سخنرانی

 نظرها
شکست هیلاری کلینتون، و پایان شب انتخابات آمریکا بدون سخنرانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ایالات متحده آمریکا، پس از اعلام نتایج شمارش آراء و مشخص شدن باخت، بدون سخنرانی طرفداران خود را به خانه فرستاد.

جان پودستا، رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون پیش از آنکه دونالد ترامپ در جمع هوادارانش اعلام پیروزی کند، از هوداران نامزد حزب دموکرات سپاسگزاری کرد و از مردم خواست تا فردا که خبرهای بیشتری را در اختیار آنان قرار خواهند داد، به خانه هایشان بازگردند و استراحت کنند.

آقای پودستا گفت: «می خواهم تمامی کسانی که در سراسر کشور از هیلاری حمایت کردند بدانند که صدای شما و علاقه شما برای او، برای «تیم کِین» و برای همه ما بسیار مهم است. ما به شما افتخار می کنیم. به او نیز افتخار می کنیم. او کاری بزرگ انجام داد و کارش هنوز به پایان نرسیده است.»

به این ترتیب هیلاری کلینتون به عنوان بازنده، این رقابت سیاسی هجده ماهه را بدون سخنرانی پایان داد. او در تماسی تلفنی به دونالد ترامپ، پیروزی او را تبریک گفت. خانم کلینتون در نیمه شب سه شنبه و پیش از مشخص شدن نتایج اولیه، در توئیتر خود از تیم انتخاباتی اش تشکر کرد و گفت که نتیجه هر چه باشد من به شما افتخار می کنم.

Republicans reactions