خبر فوری

کارزار واکسیناسیون بر ضد وبا در هائیتی

 نظرها
کارزار واکسیناسیون بر ضد وبا در هائیتی
اندازه متن Aa Aa

هائیتی کمپین گسترده ای را از روز سه شنبه با هدف مبارزه و ریشه کنی وبا آغاز کرد.
واکسیناسیون ۸۲۰ هزار ساکن دو منطقه آسیب دیده در اثر تندباد «متیو» و مبارزه با شیوع وبا از اولویت های اصلی این برنامه است که در درازمدت بهبود کیفیت آب آشامیدنی و زیرساختهای بهداشتی را نیز در بر می گیرد.

پس از تندباد مرگبار «متیو» در ماه اکتبر، دستکم ۱۲۰۰ مورد مشکوک به ابتلای به وبا در هائیتی مشاهده شده است.

دکتر ژان لوک پونسله، نماینده سازمان جهانی بهداشت در هائیتی می گوید: «چالش اصلی این کمپین واکسیناسیون در وهله نخست، دسترسی به همه ساکنان است. همانطور که می دانید دسترسی به برخی مناطق بسیار مشکل است. حتی پیش از تندباد هم دشوار بود و در وضعیت فعلی پیچیده تر شده است. جاده های ارتباطی و پل ها وضعیت واقعا بدی پیدا کرده اند. مشکل بعدی هم مسائل امنیتی است. باید مطمئن باشیم که نگرانی وجود ندارد و همه بدون واهمه از ناآرامی های موجود، به واکسیناسیون دسترسی دارند.»

از زمین لرزه سال ۲۰۱۰ میلادی و شیوع وبا در هائیتی که منشاء آن یک صلح بان نپالی سازمان ملل عنوان شد، تاکنون دستکم ۸۰۰ هزار نفر در این کشور به وبا مبتلا شده اند و در این میان نزدیک ۹ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.