خبر فوری

تظاهرات ضدترامپ در پورتلند آمریکا به «شورش» تبدیل شد

 نظرها
تظاهرات ضدترامپ در پورتلند آمریکا به «شورش» تبدیل شد
اندازه متن Aa Aa

چند هزار آمریکایی در اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری برای دومین روز متوالی روز و شب پنجشنبه نیز در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرات در پورتلند، بزرگترین شهر ایالت اورگن، ایالتی که اکثر آراء در آن به نفع هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات به صندوقها ریخته شده بود به خشونت کشیده شد.

در پی شکسته شدن شیشه های خودروها و چند فروشگاه توسط گروهی از معترضان، پلیس پورتلند اعلام کرد که تظاهرات در این شهر به شورش تبدیل شده است.

پلیس پورتلند برای پراکندن معترضان گاز اشک آور شلیک و تعدادی از معترضان را بازداشت کرد.

علاوه بر پورتلند در دیگر شهرهای آمریکا از جمله اوکلند، واشنگتن، لس آنجلس، بالتیمور، فیلادلفیا، مینیاپلیس، دالاس و نیویورک نیز تظاهرات ضدترامپ برگزار شد که غالبا مسالمت آمیز بود.

تظاهرات کنندگانِ اغلب جوان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ جمهوریخواه در مقام ریاست جمهوری آمریکا را باعث تبعیض، عمیق شدن شکاف های نژادی و جنسی و محدود شدن حقوق مدنی در کشورشان می دانند و با شعارها، اندیشه ها و برنامه های وی برای سیاست های داخلی و خارجی مخالفند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.