خبر فوری
This content is not available in your region

ویکتور اوربان: لایحه ممنوعیت اسکان پناهجویان را مجددا به پارلمان ارسال نمی کنیم

نظرها
ویکتور اوربان: لایحه ممنوعیت اسکان پناهجویان را مجددا به پارلمان ارسال نمی کنیم
اندازه متن Aa Aa

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان روز جمعه در پیامی رادیویی گفت که با رد شدن لایحه دولت توسط پارلمان، دولت نمی تواند لایحه ممنوعیت اسکان پناهجویان را مجددا به پارلمان ارسال کند.

پارلمان مجارستان روز سه شنبه هشتم نوامبر لایحه اصلاح قانون اساسی به منظور ممنوعیت اسکان پناهجویان را در حالی رد کرد که تصویب آن تنها به رای دو تن از اعضای اپوزیسیون نیاز داشت. (۱۳۱ نفر رای موافق دادند در حالی که تصویب این قانون به رای ۱۳۳ نفر نیاز داشت)

حزب راست گرای رادیکال یوبیک و سوسیالیست ها مخالف این لایحه بودند.

آقای اوربان گفته است که شکست تلاش برای گنجاندن نتیجه رفراندوم ماه گذشته در قانون اساسی راهی باقی نمی گذارد جز اینکه با قانون اساسی موجود به مبارزه با طرح سهمیه بندی پناهجویان اتحادیه اروپا در بروکسل برویم.

مجارستان سال گذشته با کشیدن حصار در مرز خود با صربستان و کرواسی برای ممانعت از ورود پناهجویانی که از سوریه و عراق به اروپا می آیند، با انتقاد گروههای حقوق بشری مواجه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.