وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس

 نظرها
ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با بازی تیم های ملی فرانسه و سوئد در استادیوم استاد دو فرانس به احترام قربانیان حملات ۱۳ نوامبر سال گذشته در پاریس، حاضران یک دقیقه سکوت کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در این استادیوم حضور داشت. همزمان با برگزاری این بازی تدابیر شدید امنیتی در اطراف و داخل محوطه استادیوم برقرار بود.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «ما می دانیم که تهدید همواره وجود دارد و مردم فرانسه نیز در این رابطه نگران هستند اما ما مسئولان نیز در هر لحظه و هر روز در تلاشیم تا با تقویت نیروهای خود مانع از تهدید آزادی مردم کشور شویم. برای حفظ آزادی خود قوی تر از قبل عمل می کنیم.»

در جریان حملات تروریستی سیزدهم نوامبر سال ۲۰۱۵ در مناطق مختلف پاریس از جمله سالن کنسرت باتکلان، استاد دو فرانس و نیز یک میخانه و رستوران ۱۳۰ نفر کشته و بیش از ۳۵۰ نفر نیز مجروح شدند.

یکی از تماشاچیان حاضر در استادیوم نیز می گوید: «ما نمی ترسیم و نباید بترسیم، اینجا امن است و بازرسی های لازم انجام می گیرد. نباید با ترس زندگی کنیم، باید به جلو حرکت کرد.»

قرار است، روز یکشنبه همزمان با سالروز این حملات تروریستی، سالن باتکلان نیز با اجرای کنسرت استینگ بازگشایی شود. در حمله مهاجمان وابسته به داعش به این سالن ۹۰ نفر کشته شدند.