خبر فوری
This content is not available in your region

علی بابا با بیش از ۱۷ میلیارد دلار فروش یک روزه رکورد زد

نظرها
علی بابا با بیش از ۱۷ میلیارد دلار فروش یک روزه رکورد زد
اندازه متن Aa Aa

علی بابا، غول تجارت الکترونیک رکورد فروش روزانه خود را شکست.

این شرکت چینی روز جمعه، به مناسبت «روز مجردها» توانست طی حراجی ۲۴ ساعته هفده میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار کالا به فروش برساند. دو میلیون هفتصد هزار نفر حدود یک میلیارد و پنجاه میلیون کالای خریداری شده طی این زمان را به مقاصدشان می رسانند.

رویداد حراج «روز مجردها» در چین برای نخستین بار هفت سال پیش توسط کمپانی علی بابا شکل گرفت و با ارائه تخفیف هایی اغلب بیش از ۵۰ درصد به فرصتی مهم برای فروش کالاها تبدیل شده است.

جک ما، رئیس گروه علی بابا در این ارتباط گفت: «همزمان با جهانی شدن ما به دنبال رشد و توسعه بیشتر هستیم. اگر بتوانیم مشکلات نواحی روستایی در چین را حل کنیم. مشکلات توسعه چین را از میان برداشته ایم و در ۲۰ سال آینده فرصت هایی زیادی در سراسر جهان خواهیم داشت.»

این غول تجارت الکترونیک نزدیک به ۴۳۹ کاربر فعال آنلاین دارد، یعنی دو سوم کاربران اینترنت در چین.

رکورد پیشین فروش یک روزه علی بابا سال گذشته و ۱۴ میلیارد و چهارصد میلیون دلار و سال پیش از آن پنج میلیارد و چهل میلیون دلار بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.