خبر فوری

کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند

 نظرها
کره جنوبی؛ صدها هزار نفر در خیابان های سئول خواستار استعفای رئیس جمهوری شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات گسترده معترضان در مخالفت با پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در سئول پایتخت برگزار شد. معترضان خواستار استعفای رئیس جمهوری هستند.

تظاهرکنندگان از اینکه یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری در امور دولتی دخالت و از این راه از امکانات دولتی سوء استفاده کرده است، خشمگین اند.

نام جونگ سو سخنگوی کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره جنوبی می گوید: «امروز تعداد زیادی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره در اینجا جمع شده اند تا خواستار استعفای رئیس جمهوری و حبس او شوند.»

یکی از معترضان نیز می گوید:«من به اینجا آمده ام تا خواستار استعفای پارک گون هه شوم که باعث شده شرایط زندگی برای کارگران بدتر و بدتر شود. او کاملا امور دولتی را ویران کرده و کارهای دولتی را در انحصار قدرتها و دست های پنهان در آورده است. ما باید به اتفاق بسیاری دیگر از مردم اعتراض مان را فریاد بزنیم.»

راهپیمایی معترضان کره ای در حالی وارد سومین هفته خود شده است که پارک گون هه رئیس جمهوری کره جنوبی تاکنون دو بار در این ارتباط از مردم عذرخواهی کرده است با این حال این عذرخواهی ها معترضان را راضی نکرده است.

محبوبیت پارک گون هه بر اساس نظرسنجی گالوپ کره جنوبی برای دومین هفته متوالی تا 5 درصد سقوط کرده است با این حال هیچ اقدام رسمی برای استیضاح رئیس جمهوری تاکنون به اجرا گذاشته نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.