خبر فوری
This content is not available in your region

لوکله اش پیشتاز وانده گلاب

نظرها
euronews_icons_loading
لوکله اش پیشتاز وانده گلاب
اندازه متن Aa Aa

در ادامه رقابتهای وانده گلاب، دشوارترین مسابقات قایقرانی بادبانی جهان، چالش دو پیشتاز این رقابتهای بین آرمان لوکله اش و هموطن او ونسان ریو تا این لحظه به سود کله هاش ادامه دارد. ونسان ریو تنها شرکت کننده این رقابتها است که موفق شده در سال ۲۰۰۵ وانده گلاب را فتح کند.

در این رقابتها ملوانان تنها و با قایقهای بادبانی در چهار اقیانوس با یکدیگر رقابت می کنند و دور دنیا را طی کرده و به مبدا که همان بندر وانده در فرانسه است باز می گردند.

دشواری این رقابتها تنهایی ملوانان و عدم توقف آنهاست. در صورت توقف، شرکت کنندگان از دور رقابتها حذف می شوند. به همین دلیل این قایقرانان کاملا به مشکلات قایقهای میلیون دلاری خود آگاه هستند و باید بتوانند به تنهایی قایق هایشان را درصورت سانحه تعمیر کنند. همزمان آنها عادت می کنند تا روزانه چندین مرتبه اما کمتر از یکساعت چرت بزنند. چرا که در صورت خواب چندین ساعته در اقیانوس گم خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.