وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیشرفت در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و اپوزیسیون

 نظرها
پیشرفت در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و اپوزیسیون
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پیشرفت در مذاکرات میان دولت ونزوئلا و اپوزیسیون بعد از دور دوم گفتگوها.

واسطه های بین المللی این مذاکرات می گویند دو طرف بر سر موضوعات اساسی به پیشرفت هایی دست یافته اند. گامی مهم که پس از هشدارهای اپوزیسیون به ترک میز مذاکرات حاصل شده است.

در این مذاکرات علاوه بر نماینده های دولت و اپوزیسیون، خوزه لوئیس رودریگرز زاپاترو نخست وزیر پیشین اسپانیا، ارنستو سمپر دبیر کل اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور) و نماینده واتیکان حضور داشتند.

کلودیا ماریا سیلی نماینده واتیکان در این مذاکرات گفت: «من این مذاکرات را خیلی مثبت می بینم، یکی از رئیس جمهور های پیشین واژه «معجزه» را بکار برد برای اینکه دو هیات نمایندگی توانستند به شیوه ای محترمانه با هم گفتگو کنند.»

بحران سیاسی در ونزوئلا در ماههای اخیر تشدید شده است و مخالفان تلاش کرده اند تا مقدمات برگزاری رفراندوم علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری را آماده کنند. با این حال با میانجیگری نهادهای بین المللی امید می رود مذاکراتی که از ۳۰ اکتبر شروع شده بتواند آرامش سیاسی را به کشوری که با تورم شدید، رکود اقتصادی و کمبود مواد غذایی و دارو روبروست بازگرداند.