خبر فوری

تصویب طرح ممنوعیت پخش اذان از مساجد بیت المقدس توسط کابینه اسرائیل

 نظرها
تصویب طرح ممنوعیت پخش اذان از مساجد بیت المقدس توسط کابینه اسرائیل
اندازه متن Aa Aa

کابینه اسرائیل طرح ممنوعیت پخش اذان از مساجد بیت المقدس را تصویب کرد.

قرار است این قانون برای تصویب نهایی به پارلمان فرستاده شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جلسه کابینه این کشور در روز یکشنبه، از تصویب این قانون حمایت کرد.

در پیش نویس این طرح که توسط موتی یوگیو عضو حزب راست گرای خانه یهودی و شماری دیگر از نمایندگان راست گرا تهیه شده، هدف از ممنوعیت پخش اذان ایجاد مزاحمت در زندگی مردم عنوان شده است.

تصویب این طرح واکنش مقامات مختلف فلسطینی را به همراه داشته است.

حماس با محکوم کردن این قانون، نسبت به تحریک احساسات مسلمانان هشدار داد.

یوسف ادعیس، وزیر اوقاف و امور مذهبی تشکیلات خودگردان فلسطین نیز قانون منع اذان در بیت المقدس را ناقض آزادی بیان و عقیده دانست که می تواند منطقه را به سمت جنگ مذهبی سوق دهد.

همزمان کابینه اسرائیل طرح دیگری را تصویب کرده است که بنا بر پیش نویس آن اگر مالکیت شخصی بر اراضی که شهرک های یهودی نشین بر روی آنها ساخته شده، ثابت شود، این شخص حق استفاده از این اراضی را نخواهد داشت و این حق به مسئول املاک دولتی در کرانه باختری منتقل می شود تا پس از تحقیقات، سرنوشت آن مشخص شود.

این قانون با هدف مجوز دادن به شهرک های یهودی که در زمین های خصوصی فلسطینیان در سرزمین های اشغالی کرانه باختری و بدون اجازه دولت اسرائیل ساخته شده، مطرح شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.