خبر فوری

ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل در عراق

 نظرها
ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل در عراق
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی عراق به پیشروی خود تا کنترل کامل شهر موصل ادامه می دهند.

در جریان پاک سازی مناطقی آزاد شده از اشغال گروه داعش، روز هشتم نوامبر، نیروهای کرد پیشمرگه یکی از اعضای این گروه را در شهر بعشیقه در سیزده کیلومتری موصل دستگیر کرده و در روزهای اخیر تصاویر آن را در اختیار رسانه ها قرار دادند.

با بسته تر شدن حلقه محاصره برای گروه داعش، خطر حملات انتخاری، بویژه با نزدیک شدن مراسم عزاداری اربعین، در گوشه و کنار عراق بیشتر می شود. روز دوشنبه در شهر عین التمر در استان کربلا، شش مهاجم انتحاری قصد انجام عملیات تروریستی داشتند که پنج نفر از آنها پیش از انجام هرگونه حمله توسط نیروهای نظامی عراق کشته شدند. اما انفجار جلیقه انتحاری ششمین مهاجم، باعث کشته شدن دست کم شش نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شد. این حمله در آستانه اربعین و مراسم بزرگ راهپیمایی شیعیان به سمت کربلا صورت پذیرفت.

در ادامه عملیات آزادسازی موصل که هفدهم اکتبر آغاز شده است، نیروهای بسیج مردمی عراق، روز دوشنبه حملات سه جانبه خود را به سمت محور غربی این شهر آغاز کردند.

شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق است که از ژوئن سال ۲۰۱۴ در کنترل داعش بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.