خبر فوری

کاهش اندک نرخ تورم در بریتانیا در ماه اکتبر

 نظرها
کاهش اندک نرخ تورم در بریتانیا در ماه اکتبر
اندازه متن Aa Aa

نرخ تورم در بریتانیا در ماه اکتبر در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ به رقم ۰.۹ درصد رسیده است. این نرخ پایین تر از پیش بینی کارشناسان بوده است. نرخ تورم در این کشور در مقایسه با ماه سپتامبر نیز ۰.۱ درصد تنزل یافته است.

قیمت اجناسی چون نوشیدنیهای غیرالکلی و پوشاک افزایش چندانی نداشته، همچنین در بخش هتلداری روند افزایش قیمتها کند بوده است.

علیرغم این روند بانک مرکزی بریتانیا در گزارش فصلی خود پیش بینی کرده نرخ تورم در کشور تا پایان سال ۲۰۱۷ به رقم ۲.۸ درصد برسد. دلیل این افزایش، سقوط ارزش پوند پس از برکسیت عنوان شده است.

اگر افزایش حقوق و دستمزدها در بریتانیا با روند افزایش نرخ تورم مطابقت نداشته باشد، قدرت خرید مردم در آینده نزدیک کاهش خواهد یافت. این موضوع می تواند تاثیر منفی برروی آهنگ رشد اقتصادی این کشور داشته باشد. رشد اقتصادی بریتانیا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نیم درصد بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.