وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

چشم اندازی برای یک اروپای سالمند

 نظرها
چشم اندازی برای یک اروپای سالمند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پدرو پیتا باروس، استاد اقتصاد در دانشگاه اقتصاد و بازرگانی نوا پرتغال، متخصص در اقتصاد سلامت است او در گفتگو با مایتری سیتارامن خبرنگار یورونیوز توضیح می دهد که چرا اروپا به چشم اندازی جدید برای مراقبت از سلامت سالمندانی دارد که تا سال ۲۰۶۰ به جمعیت شان افزوده می شود.

مایتری سیتارامن : آیا ما در اروپا در مسیر درستی حرکت می کنیم و شما چه سیاستی درباره سلامت سالمندان را به دولت های اروپایی پیشنهاد می کنید ؟
پدرو باروس استاد اقتصاد: «خیلی دشوار است که یک سیاست برای همه کشورها متناسب باشد. اما احتمالا چشم انداز مراقبت های بهداشتی که بتواند در همه کشورها به اشتراک گذاشته شود، می تواند نقطه آغازی برای این مسئله و سیاستگذاری های مرتبط باشد.احتمالا فکر کردن درباره اینکه مردم در سالهای پیری دنبال چه هستند، چطور می خواهند درمان شوند و چه نوع مراقبت هایی نیاز دارند، اولین و مهمترین نکته است. بنابراین اگر شما چشم اندازی داشته باشید که می گوید، مردم باید برای سلامتشان تلاش کنند و درباره سیستمی فکر کنند که بیشتر مشغول فراهم کردن ترجیحات و نیازهایشان است به جای اینکه خود سیستم به خودی خود موضوع تفکر باشد، این احتمالا بهترین سیاستی است که من می توانم پیشنهاد کنم. احتمالا راه حل ها متفاوت برای افراد متفاوت می تواند در کشورهای مختلف و حتی در داخل یک کشوروجود داشته باشد.»