خبر فوری

حمله انتحاری در مجاورت ارگ ریاست جمهوری افغانستان

 نظرها
حمله انتحاری در مجاورت ارگ ریاست جمهوری افغانستان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک بمب گذار انتحاری صبح چهارشنبه در منطقه پل محمود خان کابل دستکم ۴ نفر را کشت و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرد. این حمله انتحاری حوالی ساعت هشت صبح به وقت محلی روی داده و به گفته مقامات امنیتی یک خودروی متعلق به وزارت دفاع، هدف اصلی آن بوده است.

وزارت داخله افغانستان عامل این حمله را یک موتورسوار معرفی کرده که در محدوده پل محمود خان، نزدیک ارگ ریاست جمهوری و وزارت دفاع، خود را منفجر کرده است.

جهان زب خان، یکی از شاهدان عینی می گوید: «انفجار بزرگی اتفاق افتاد نمی دانیم دقیقا چه چیزی منفجر شد ولی صدای خیلی بلندی داشت. درست بعد از انفجار آمبولانس ها رسیدند و پلیس هم راه را بست.»

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان با محکوم کردن این حمله تاکید کرده دشمنان کشور با هدف ایجاد رعب و وحشت دست به چنین اقداماتی می زنند و در هدف خود ناکام خواهند ماند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.

در مرگبار ترین حملات ماههای اخیر کابل، در ماه سپتامبر بود که تنها در عرض ۲۴ ساعت،۴۱ شهروند کشته و عده بسیاری هم زخمی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.