خبر فوری

هشدار کمیسیون اروپا درباره بودجه ۸ کشور اروپایی

 نظرها
هشدار کمیسیون اروپا درباره بودجه ۸ کشور اروپایی
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه از ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، فنلاند، اسلوونی، لیتوانی و قبرس خواست بودجه سال آینده خود را مطابق مقررات اروپایی تنظیم کنند.

پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی درباره وضعیت ایتالیا گفت: «شکاف کاهش یافته، ولی با این وجود همچنان ایتالیا در محدوده خطر است و بودجه اش مطابق قوانین اتحادیه نیست. خطر، قابل توجه است و امکان خروج از مسیر وجود دارد. گفتگوها با این کشور ادامه خواهد داشت.»

ایتالیا ۶ دهم درصد بیش از میزان تعیین شده، کسری بودجه خواهد داشت. ۴ دهم درصد از این میزان برای هزینه های مربوط به زمین لرزه و پناهجویان در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر کمیسیون اروپا اعلام کرد اسپانیا و پرتغال را جریمه نخواهد کرد. بودجه ۲ سال پیش مادرید و لیسبون مطابق قوانین نبوده است. کشورهایی که قوانین را رعایت نمی کنند ممکن است از سوی کمیسیون اروپا تا سقف ۲ دهم درصد تولید ناخالص داخلی شان جریمه شوند.

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، کشورهای عضو نباید بیش ۳ درصد کسری بودجه داشته باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.