خبر فوری
This content is not available in your region

همراه با یورونیوز؛ دوتابعیتی: جرم یا حق شهروندی؟

نظرها
همراه با یورونیوز؛ دوتابعیتی: جرم یا حق شهروندی؟
اندازه متن Aa Aa

طی ماه‌های اخیر و همزمان با طرح خطر نفوذ دشمن توسط رهبر جمهوری اسلامی ایران، برخی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور بحث شهروندان دو تابعیتی را مطرح کرده و اتهاماتی را متوجه این گروه از شهروندان در داخل و خارج از کشور کردند. سپس این بحث به مجلس کشیده شد و شهروندان دو تابعیتی که در سطوح مختلف مدیریتی مشغول کار بودند زیر ذره‌بین قرار گرفتند. روز سه‌شنبه ۲۵ آبانماه نیز یکی از نمایندگان مجلس از بازداشت تعدادی از مدیران دو تابعیتی خبر داد. با این حال وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ضمن نفی حضور مدیر دو تابعتی در مجموعه دولت گفت: «طوری مسئله دوتابعیتی مطرح می شود که که انگار هر فردی که دو تابعیتی است فاسد، بیگانه، وطن فروش یا جاسوس است.»

در برنامه هفتگی «همراه با یورونیوز» که ویژه نگاهی گسترده‌تر به رویدادهای ایران و جهان است، نظرات و پرسش‌های شما در این زمینه را با کارشناس مهمان برنامه دکتر پیمان جعفری کارشناس روابط بین الملل و استاد دانشگاه آمستردام در میان گذاشتیم.

همچنین می‌توانید نسخه شنیداری این برنامه را در زیر بشنوید

برنامه «همراه با یورونیوز» هر پنجشنبه منعکس کننده نظرات کاربران و مخاطبان یورونیوز در مورد مسائل مهم روز است. این برنامه از طریق گوگل هنگ‌اوتز ضبط و به طور زنده در یوتیوب و وب‌سایت یورونیوز پخش می‌شود. برای شرکت در این برنامه صفحه‌های اجتماعی یورونیوز فارسی در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید و یا با نشانی ایمیل hamrah@euronews.com تماس بگیرید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.