خبر فوری

جنجال سفر کمیسر اتحادیه اروپا با هواپیمای یک تاجر آلمانی

 نظرها
جنجال سفر کمیسر اتحادیه اروپا با هواپیمای یک تاجر آلمانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چند ماه پس از اظهارات جنجالی گونتر اوتینگر، کمیسر اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا درباره چینی ها و همجنسگرایان، این بار سفر وی با هواپیمای خصوصی یک تاجر آلمانی خبرساز شده است.

بناداک یاهوور، نماینده مجارستانی پارلمان اروپا این خبر را رسانه ای کرد. آقای یاهوور در این زمینه اظهار داشت: «او [آقای اوتینگر] شایستگی ندارد که معاون کمیسیون اروپا و همچنین کمیسر بودجه اتحادیه و مسئول پرسنل و ضامن شفافیت و قوانین داخلی و اخلاقی اتحادیه اروپا باشد. حال این پرسش مطرح است که آیا او واقعا شایستگی لازم را برای کمیسر بودند دارد؟»

آقای اوتینگر حدود ۷ ماه پیش با هواپیمای خصوصی کلوس منگلود، تاجر آلمانی از بروکسل به بوداپست سفر کرده است. آقای منگلود روابط نزدیکی با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دارد.

کمیسرهای اتحادیه اروپا مجاز نیستند هدیه ای که بیش از ۱۵۰ یورو ارزش داشته باشد، دریافت کنند.

در پی استعفای کريستالينا جورجيوا، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، وظیفه خانم جورجيوا را به آقای اوتینگر واگذار کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.