خبر فوری
This content is not available in your region

تقدیر از بهترین قهرمانان المپیک ریو در نشست کمیته های ملی المپیک

نظرها
تقدیر از بهترین قهرمانان المپیک ریو در نشست کمیته های ملی المپیک
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه کمیته های ملی المپیک در حاشیه بیست و یکمین نشست مجمع عمومی خود در دوحه قطر بهترین قهرمانان المپیک ریو را با اهدای جوایزی مورد تقدیر قرار داد.

مونیکا پوچ ورزشکار پورتوریکویی که در فینال رقابت های تک نفره تنیس با غلبه بر آنجلیک کربر آلمانی مدال طلا را بر گردن آویخت، جایزه بهترین قهرمان زن بازیهای المپیک ریو را دریافت کرد.

پوچ پس از دریافت این جایزه چنین گفت: «ابتدا باید از اتحادیه کمیته های ملی المپیک برای این جایزه ارزشمند تشکر کنم. سپاس ویژه ای هم دارم از کمیته المپیک کشورم که در طول این سالها همواره در کنار من بود. همچنین مدیون کلیه اعضای تیم، دوستان و خانواده ام هستم که در این مدت مرا همراهی کردند. قدر این همراهی را که آسان نبود، به خوبی می دانم. در پایان هم از کشورم پورتوریکو بسیار بسیار ممنونم.»

جایزه بهترین ورزشکار مرد این دوره از بازیهای المپیک نیز به وِیده وان نیکرک دونده کشور آفریقای جنوبی تعلق گرفت که ضمن دریافت مدال طلا در دوی چهارصد متر، رکورد جدید این ماده در جهان را به نام خود ثبت کرد.

نیکرک در سخنانی احساس خود را از دریافت این جایزه چنین بیان کرد: «بسیار خوشحالم که به نمایندگی از کشور، خانواده و دوستانم به این افتخار نائل شدم. دریافت چنین جایزه ای برای عنوان قهرمانی دوی چهارصد متر و شکستن رکورد دنیا بسیار برایم ارزشمند است. از شما بسیار سپاسگزارم.»

تیم هاکی روی چمن زنان بریتانیا و تیم راگبی مردان فیجی به ترتیب جوایز بهترین تیم های زنان و مردان حاضر در این بازیها را دریافت کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.