خبر فوری
This content is not available in your region

اردوغان اروپا را به عدم تعهد در مبارزه با تروریسم متهم کرد

نظرها
euronews_icons_loading
اردوغان اروپا را به عدم تعهد در مبارزه با تروریسم متهم کرد
اندازه متن Aa Aa

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، اتحادیه اروپا را به عدم تعهد کافی در مبارزه با تروریسم متهم کرد.

آقای اردوغان که به پاکستان سفر کرده، در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد خطاب به برلین گفت: «در حالی که شما پ کا کا را یک سازمان تروریستی اعلام کرده اید، همچنان به صورت ضمنی یا صریح از آنها حمایت می کنید. این چه نوع دوستی است؟ این چقدر صادقانه است؟ این چه نوع رفتاری است؟ این رفتار معنی نمی دهد.»

او در ادامه گفت: «بلژیک اکنون به مرکز مهمی برای نیروهای جنگ طلب تبدیل شده است. این کشور نه تنها مرکزی برای پ کا کا است، بلکه به محلی برای نیروهای سازمان تروریستی گولن نیز تبدیل شده است. در حالی که اتفاقات مهمی در حال رخ دادن است، در حالی که مساجد ما به آتش کشیده می شوند، به نظر می رسد کسی اهمیت نمی دهد.»

تیرگی روابط آنکارا و اتحادیه اروپا پس از کودتای نافرجام تیر ماه ۹۵ در ترکیه و انتقاد اروپا به دستگیری های گسترده نیروهای اپوزیسیون و روزنامه نگاران در این کشور آغاز شد.

از زمان کودتای شکست خورده در ترکیه بیش از ۱۱۰هزار نفر در این کشور از کار اخراج شده یا به حالت تعلیق درآمده اند، ۳۶هزار نفر دستگیر شده اند و بیش از ۱۳۰ رسانه نیز تعطیل شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.