خبر فوری
This content is not available in your region

در مدارس تحت کنترل داعش چه چیزی تدریس می شود؟

نظرها
در مدارس تحت کنترل داعش چه چیزی تدریس می شود؟
اندازه متن Aa Aa

ارتش عراق می گوید که نیروهایش توانسته اند وارد بخشهای بیشتری از منطقه تحت کنترل داعش در اطراف موصل شوند.

نبرد برای بازپسگیری شهر موصل از چند هفته قبل آغاز شد و با وجود پیشرویهای نیروهای ارتش عراق در مناطق اطراف این شهر، هنوز نیروهای داعش کنترل مناطقی از موصل را در اختیار خود دارند.

نیروهایی که منطقه اربجیه در شرق موصل را از داعش پس گرفته اند، تصاویری از کتابی را منتشر کرده اند که به نظر می رسد در مدارس تحت کنترل داعش به کودکان تدریس می شد.

محمود، یکی از کودکانی که در این منطقه به مدرسه می رفت می گوید: «آنها درباره گلوله و آدمکشی به ما یاد می دادند. آنها از ما می خواستند که بیشتر و بیشتر آدم بکشیم. اینها درسهای داعش به ما بود.»

شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق است و گروه داعش حدود دو سال قبل کنترل این شهر را به دست گرفت. داعش، شهر موصل را پایتخت خلافت خودخوانده خود اعلام کرد. به همین دلیل بازپسگیری این شهر اهمیت زیادی برای دو طرف دارد.

تخمین زده می شود که حدود ۳۰ هزار نیروی عراقی به همراه نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در عملیات بازپسگیری موصل مشارکت داشته باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.