خبر فوری

حاضران در نشست تغییرات اقلیمی مراکش در برابر باور ترامپ: اقدام و عمل وظیفه ای فوری است

 نظرها
حاضران در نشست تغییرات اقلیمی مراکش در برابر باور ترامپ: اقدام و عمل وظیفه ای فوری است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان حدود ۲۰۰ کشور جهان که برای بررسی تغییرات اقلیمی در مراکش گردهم آمده اند، اقدام و عمل در راستای جلوگیری از گرمایش زمین را «وظیفه ای فوری» خواندند؛ اجماعی که در تقابل با باور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست که می گوید باوری به تغییرات اقلیمی ندارد.

با وجود این، تینا جانسون، یکی از مسئولان آمریکایی حاضر در نشست مراکش تاکید کرد که «هیچ کشور و فردی نمی تواند به تنهایی روند و تاثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی را تغییر دهد… تغییرات اقلیمی یک واقعیت است، باید با هر آنچه در توان داریم اقدام کنیم و تبادل نظرات چند روز اخیر حاوی این پیام برای جوامع مدنی و نیز کشورهاست.»

آقای ترامپ توافقنامه های جهانی تغییرات اقلیمی را باعث کاهش رقابت در بازارهای جهانی و یک «مالیات بسیار بسیار سنگین» برای آمریکا خوانده و گفته است که «توافقنامه پاریس را لغو خواهد کرد»، توافقنامه ای که هدف از آن جلوگیری از گرمایش ۲ درجه سانتیگرادی دمای زمین است.

دانشمندان می گویند افزایش بیش از ۲ درجه سانتیگرادی دمای زمین تاثیری بس خطرناک بر حیات انسان بر روی زمین خصوصا بر زندگی افراد فقیر و کم درآمد خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.